Position Firstname Lastname Running Club Time BIB No Prize Winners AG CAT

1 Robert Chenery Ipswich Jaffa RC 29.18 1390 1st Male Mopen
2 Paul Wain Ipswich Jaffa RC 30.02 1472 2nd Male Mopen
3 Darren Sheppard Framlingham Flyers 30.3O 1462 3rd Male M40
4 Jim Last Framlingham Flyers 31.08 1432 Mopen
5 Luke Whitwell Felixstowe Road Runners 31.32 779 Mopen
6 Samuel Grooms Framlingham Flyers 31.33 1414 Mopen
7 James Cooper Unaffiliated 31.54 780 Male F40 Winner M40
8 Neil Ford Woodford Green AC 32.OO 705 M40
9 Warren Birch Ipswich Jaffa RC 32.05 1378 M40
10 Vince Calver Felixstowe Road Runners 32.39 701 M40
11 Mark Watts St Edmunds Pacers 32.44 1474 Male F50 Winner M50
12 Mark Ford Felixstowe Road Runners 32.52 1407 M40
13 Ben Churchman Diss & District AC 33.03 1392 Mopen
14 Jason Allard Stowmarket Striders 33.08 823 M40
15 Daniel Kinsman Framlingham Flyers 33.21 736 M40
16 Robin Harper Felixstowe Road Runners 33.24 1416 Mopen
17 Sean Kennedy Woodbridge Shufflers RC 33.26 1424 Mopen
18 Steve Brooke Felixstowe Road Runners 33.28 1384 M40
19 Mark White Haverhill Running Club 33.29 1477 M40
20 Steve Garvie Framlingham Flyers 33.45 851 M40
21 Ricky Peacher Framlingham Flyers 34.05 1449 Mopen
22 Michelle Gordon Felixstowe Road Runners 34.22 778 1st Lady Fopen
23 Daniel Bycraft Unaffiliated 34.36 1386 Mopen
24 Russel Breyer Ipswich Jaffa RC 34.44 1383 M50
25 Robert James Unaffiliated 34.46 816 M40
26 Sam Brooke Felixstowe Road Runners 34.53 1385 Mopen
27 Duncan Gayler Unaffiliated 34.55 1409 M40
28 Howard Revell Framlingham Flyers 35.OO 747 M50
29 Stephen Curran Woodbridge Shufflers RC 35.OO 719 M50
30 Graham Coulter Framlingham Flyers 35.01 856 M40
31 Ian Elden Haverhill Running Club 35.02 1404 M40
32 Peter Woods Stowmarket Striders RC 35.03 1478 Mopen
33 Isobel Renn Ipswich Jaffa RC 35.04 1452 2nd Lady Fopen
34 Nathan Ellis Unaffiliated 35.05 1405 M40
35 Stephen Hatten St Edmunds Pacers 35.06 1418 M40
36 Sian-Marie Lucas Haverhill Running Club 35.42 1439 3rd Lady Fopen
37 Chris Chorley Bungay Black Dog RC 35.47 1391 M50
38 Ben Idle Unaffiliated 35.47 1421 M40
39 James Rowett Unaffiliated 35.47 759 Mopen
40 Alan Sansom Woodbridge Shufflers RC 35.49 1458 M40
41 Peter Bird St Edmunds Pacers 36.12 1379 M40
42 James Walker Framlingham Flyers 36.14 1473 Mopen
43 Stephen Pretty Stowmarket Striders 36.25 1451 M50
44 Paul Wright Woodbridge Shufflers RC 36.31 821 Mopen
45 Bill Kingaby Waveney Valley Athletic Club 36.38 1427 1st M60 Winner M60
46 Stephen Dixon Ipswich Jaffa RC 36.42 1402 M40
47 Duncan Chenery Ipswich Jaffa RC 36.44 1388 M50
48 David Dinnage Framlingham Flyers 37.1O 1400 Mopen
49 Mark Kitson Unaffiliated 37.11 1429 M50
50 Jenny Thomas Woodford Green AC 37.13 709 1st F40 Winner F40
51 Martin Jarvis Unaffiliated 37.2O 1423 M40
52 Ian Gooderham St Edmunds Pacers 37.26 1413 M40
53 Mary-Ann Moseley Haverhill Running Club 37.3O 1445 F40
54 Martin Little Stowmarket Striders RC 37.35 1438 M40
55 Julian Davis Bungay Black Dog Running Club 38.03 1397 Mopen
56 Will Aldred Framlingham Flyers 38.06 1376 M40
57 Nick Wells Unaffiliated 38.24 795 Mopen
58 Kenneth Tovell Framlingham Flyers 38.26 1470 M40
59 Chris Fox Unaffiliated 38.39 1408 M40
60 Lee Crisp Felixstowe Road Runners 38.46 805 M40
61 Dave Solomon Felixstowe Road Runners 38.51 1466 M40
62 Robert Mawson Framlingham Flyers 38.52 1441 M50
63 Andy Bayley Bungay Black Dog RC 39.14 861 M40
64 Ian Mace Woodbridge Shufflers RC 39.22 1440 M50
65 Ian Kennedy Framlingham Flyers 39.28 1425 M50
66 Clare Barstow Framlingham Flyers 39.37 727 Fopen
67 Sam Phillips Unaffiliated 40.07 886 M40
68 Mark Sargeantson Framlingham Flyers 40.12 1459 M60
69 Simon Hedge Unaffiliated 40.17 882 M40
70 Richard Dempsey Woodbridge Shufflers RC 40.25 1398 M40
71 Nick Partridge Unaffiliated 40.35 1448 Mopen
72 Rachael Hamblyn Ipswich Jaffa RC 40.5O 1415 Fopen
73 Lynsey Chenery Ipswich Jaffa RC 41.21 1389 Fopen
74 Gary Hutchings Framlingham Flyers 41.35 846 M50
75 Max Booth Unaffiliated 41.51 753 M40
76 Belinda Godbold Ipswich Jaffa RC 41.59 1412 1st F50 Winner F50
77 Stephen David Unaffiliated 42.02 809 M60
78 Amanda Mallett Ipswich Triathlon Club 42.18 762 F40
79 Catherine Abbott Stowmarket Striders RC 42.46 1375 F40
80 Wendy Hughes Stowmarket Striders RC 42.56 1420 F50
81 David Baldry BMF Ipswich 43.06 885 M50
82 Richard Smith Felixstowe Road Runners 43.13 1464 M50
83 Tamsin Desborough Great Yarmouth Road Runners 43.45 1399 Fopen
84 Bobbie Sauerzapf Bungay Black Dog RC 43.55 1460 F50
85 Darran Sands Unaffiliated 44.23 1457 Mopen
86 Lisa Bond Ipswich Jaffa RC 44.38 1382 F40
87 Rachel Crisp Felixstowe Road Runners 44.44 798 F40
88 Sarah Coulter Framlingham Flyers 44.49 857 F40
89 Darren Bond Ipswich Jaffa RC 44.52 1381 M40
90 Don Tiffin Bungay Black Dog RC 44.59 1469 M60
91 Jen Devaney Stowmarket Striders RC 45.07 742 Fopen
92 Emma Vincent Unaffiliated 45.09 1471 F40
93 Sarah Scarlett Ipswich Jaffa RC 45.17 1461 F40
94 Joanne Harper Felixstowe Road Runners 45.19 1417 Fopen
95 Steve Mowles Felixstowe Road Runners 45.19 703 M40
96 Michael Sheldrake Ipswich Jaffa RC 45.25 1500 Mopen
97 Richard Fellingham Stowmarket Striders 45.33 848 M60
98 David Girling Great Yarmouth Road Runners 45.41 1411 M50
99 Bella Lewendon Ipswich Jaffa RC 45.56 1437 F50
100 Charlie Stannett Ipswich Triathlon Club 45.59 1467 M50
101 Lydia Kirk Unaffiliated 45.59 1428 Fopen
102 Michael Knee Unaffiliated 46.1O 1431 M40
103 Mon Lee Ipswich Jaffa RC 46.17 729 M50
104 Kathryn Gerry Woodbridge Shufflers RC 46.2O 817 F40
105 Lindsay Wharam Unaffiliated 46.33 1475 F40
106 Eloise Bird St Edmunds Pacers 46.59 1380 F40
107 Julie Haselwood Ipswich Jaffa RC 47.04 834 1st F60 Winner F60
108 Maureen Wright Ipswich Jaffa RC 47.19 1479 F60
109 Colin Monks Blackheath and Bromley Harriers AC 47.27 1444 M60
110 Julie Richardson Ipswich Jaffa RC 48.08 1453 F40
111 Alison Fox Unaffiliated 48.45 726 Fopen
112 Leah Knee Unaffiliated 48.46 1430 Fopen
113 John Clough Framlingham Flyers 48.49 1393 M50
114 Friedel Plant Holme Pierrepont RC 48.51 1450 F60
115 Annabel Leech Unaffiliated 48.56 1435 Fopen
116 Amelie Jarvis Ipswich Jaffa RC 49.24 1422 Fopen
117 Kayleigh Doyle Ipswich Jaffa RC 49.39 763 Fopen
118 Jo Whelan Felixstowe Road Runners 50.29 1476 F50
119 Ali Chambers Framlingham Flyers 51.09 734 Fopen
120 Diane Doyle Framlingham Flyers 51.09 1403 Fopen
121 Rachael Allen Felixstowe Road Runners 51.34 1480 Fopen
122 Marianne Burnell Ipswich Jaffa RC 52.01 841 F60
123 Marianne Hedge Unaffiliated 52.18 862 F40
124 Philip Nutley St Edmunds Pacers 52.24 1446 M60
125 Agnes Clough Unaffiliated 52.41 1394 F40
126 Karren Dix Norwich Road Runners 53.18 1401 F50
127 Claire Robinson Unaffiliated 53.42 1456 F50
128 Dorothea Farquhar Unaffiliated 53.47 1406 F50
129 Sarah Stacey Unaffiliated 54.09 847 F40
130 Bill Cox Framlingham Flyers 54.21 1395 M60
131 Kieran Gayler Unaffiliated 54.27 1410 Mopen
132 Sally Solomon Felixstowe Road Runners 56.27 1465 F40
133 Keelan Smith Unaffiliated 56.27 1463 Mopen
134 Jean Cox Woodbridge Shufflers RC 57.OO 1396 F60
135 Jessica Roberts Unaffiliated 58.2O 1454 Fopen
136 Elspeth Gibson Unaffiliated 59.56 853 F50
137 Ian Leonard Unaffiliated 60.26 1436 M50
138 Victoria Thurston Unaffiliated 60.4O 782 Fopen

Jo Stephenson Stowmarket Striders DNF 824 F40
Robin Belsom Ipswich Jaffa RC DNF 1377 M50

Anne Chapman Unaffiliated DNS 1387 F60
Roger Hobson Woodbridge Shufflers RC DNS 1419 M60
Paul Kerrison Harwich Runners DNS 1426 M40
Josey Leary Unaffiliated DNS 1433 F60
Andrew Leather Ipswich Jaffa RC DNS 1434 M50
Clare McKenna Harwich Runners DNS 1442 Fopen
Jonny Miles Felixstowe Road Runners DNS 1443 Mopen
Terence O’Sullivan Framlingham Flyers DNS 1447 M50
Tony Roberts Framlingham Flyers DNS 1455 M40
Kate Stannett Ipswich Triathlon Club DNS 1468 F50